Fizjoterapia

Rehabilitacja okołoporodowa/uroginekologiczna

Moment kiedy będąc w ciąży orientujesz się, że nigdy już nie będziesz sama jest bezcenny. Poświęcasz czas na przygotowanie się na przyjście na świat Maleństwa, czytasz, szukasz opinii, sprawdzasz, ćwiczysz. Czasem zdarza się, że mimo starań, Twój organizm potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Mogę Ci pomóc na każdym etapie macierzyństwa – w ciąży, ale też po porodzie.

Zakres usług:

– przygotowanie do aktywnego porodu

– profilaktyka nietrzymania moczu i obniżenia narządów miednicy mniejszej

– rozejście mięśnia prostego brzucha

– mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i nacięciu/pęknięciu krocza

– Nietrzymanie moczu (wysiłkowe, parcia naglące, mieszana postać), w tym edukacja przed i pooperacyjna

– nietrzymanie stolca i gazów

– dolegliwości bólowe w obrębie miednicy mniejszej o charakterze przewlekłym oraz z przyczyn organicznych

– dysfunkcje seksualne o charakterze wulwodynii czy pochwicy, dyspareunia

Zarówno na oddziale i w gabinecie jestem po to, żeby towarzyszyć Ci w drodze do poprawy jakości życia i osiągnięcia celów terapeutycznych, które wspólnie ustalimy. Zależy mi na tym, żebyś otrzymała jak najwięcej narzędzi, które będziesz mogła wykorzystać w życiu codziennym, aby proces terapeutyczny przyniósł trwałe efekty.

Nie oceniam Twoich wyborów dotyczących rodzicielstwa, czasu podjętej terapii ani żadnych innych informacji, które zdecydujesz się powierzyć mi podczas naszych spotkań. W życiu i w pracy staram się komunikować zgodnie z założeniami porozumienia bez przemocy.Jestem po to, by pomóc, wesprzeć i towarzyszyć. #pomagamnieoceniam