Dietetyka

„O radości z ssania! Z radością obserwowała ruchy bezzębnych ust, podobne do ryby i wyobrażała sobie, że wraz z mlekiem do jej synka wpływały jej najskrytsze myśli, pomysły i marzenia.” – Milan Kundera

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla jej dziecka. Co więcej jest nie tylko pokarmem, a żywą tkanką o niezwykłych właściwościach dostosowujących się do zmieniających się potrzeb dziecka. Zatem skąd tyle kontrowersji wokół tak naturalnej konsekwencji porodu jaką jest karmienie piersią?

Kiedy stałam się mamą, zorientowałam się, że znalezienie specjalistów skoncentrowanych na mamie i dziecku, opierających swoje osądy o rzetelną wiedzę, jest trudnym zadaniem. Chcę być dla Ciebie takim specjalistą.

Z potrzeby wsparcia i pomocy młodym matkom  przekazuję wiedzę dotyczącą żywienia podczas laktacji oraz w pierwszych latach życia dziecka, zwłaszcza w pierwszym roku, kiedy maluch poznaje nowe smaki i uczy się gryźć.

Stoję po stronie dziecka. Również wtedy kiedy ono je. Pokazuję jak mu towarzyszyć w odkrywaniu nowych smaków, nauce samodzielnego jedzenia i zdobywania umiejętności oralnych. Wszystko po to, by przygoda żywieniowa była dla całej rodziny od samego początku przyjemnym wspomnieniem.

Jeśli masz wątpliwości, dotyczące tego:

Jakie produkty powinny znaleźć się w Twojej diecie podczas karmienia piersią? Czy są takie, których powinnaś unikać?

Co to jest kolka niemowlęca? Czy dieta eliminacyjna jest wskazana? Jak wprowadzać dietę eliminacyjną i w jakich przypadkach?

Czy moje dziecko ma alergię?

Jak często powinnam karmić dziecko piersią i co zrobić kiedy jego przyrosty są zbyt małe?

Czy twoje dziecko jest zdrowe skoro znajduje się w 15 percentylu?

Jak wprowadzać nowe pokarmy do diety dziecka?

Kiedy jest najlepszy moment na wprowadzanie nowych produktów i dlaczego jest tak ważne, aby nie wprowadzać tych produktów za wcześnie?

Co to jest BLW i czy to jest dobre rozwiązanie dla mojego dziecka?

Jakie porcje posiłków powinno jeść małe dziecko?

Jak uniknąć błędów żywieniowych i nie wychować „niejadka”?

Czy wybrać słoiczki czy przygotowywać posiłki w domu?

Dlaczego należy uważać na produkty dedykowane dzieciom?

Na powyższe i inne pytania staram się udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Czasem wymaga ona konsultacji z doradcą laktacyjnym, pediatrą czy alergologiem – chętnie z takiej możliwości korzystam. Możemy się spotkać na indywidualnej konsultacji lub na warsztatach (lista warsztatów).