Chusty

„Nie da się jednak rozpieścić dziecka w wieku niemowlęcym, oferując mu uwagę i gotowość do dostrzegania i zaspokajania jego potrzeb. Rozpieszczać bowiem znaczy dawać mu coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje, a odbierać coś, co samo już potrafi.”                               Evelin Kirkilionis

Większość rodziców nosi swoje dzieci. Wszyscy kilkanaście razy dziennie je podnoszą. Każdemu bycie blisko sprawia przyjemność. Dlaczego rodzice tak bardzo boją się przyzwyczaić dziecko do noszenia, skoro przez dziewięć miesięcy bujało się nieustannie dzięki ruchom matki? (tutaj będzie link do artykułu o anatomicznych uwarunkowaniach do noszenia – ułożeniu nóżek, miednicy itd.)

Niektóre korzyści z noszenia dziecka w chuście:

– Budowanie bliskości między rodzicem a dzieckiem

– Wspieranie prawidłowego kształtowania stawu biodrowego

– Wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka

– Spokojny i dłuższy sen malucha

– Pomoc przy opiece nad drugim dzieckiem

– Stymulacja laktacji oraz możliwość nakarmienia dziecka w każdej sytuacji

– Ułatwienie przemieszczania się po mieście, na wakacjach, w górach

– Możliwość poświęcenia czasu czynnościom dnia codziennego – pranie, sprzątanie, gotowanie…J

Doświadczenie powyższych korzyści jest możliwe tylko w sytuacji kiedy potrafisz nadać dziecku w chuście prawidłową pozycję i odpowiednio dociągać chustę oraz posiadasz podstawowe informacje na temat rozwoju swojego dziecka.

Spotkanie z Doradcą Noszenia jest najlepszym wyborem by nauczyć się prawidłowego sposobu noszenia dziecka w chuście. Oprócz informacji teoretycznych dotyczących rozwoju kręgosłupa dziecka, ubioru podczas noszenia, rodzajów chust i nosideł, dowiesz się i nauczysz w jaki sposób nadać prawidłową pozycję dziecku w chuście i na co zwrócić uwagę podczas wiązania, ale przede wszystkim nauczysz się motać dziecko by bezpiecznie wyruszyć z nim w świat. Rodzaj wiązania jest dobierany indywidualnie do oczekiwań Twoich i dziecka, wieku malucha i stylu życia.

Jeśli masz problem z wybraniem chusty czy nosidła, przeraża Cię ogrom propozycji na rynku, Doradca jest osobą, która nakieruje Cię na najlepsze rozwiązanie. Na każdej konsultacji podejmujemy próbę zamotania dziecka (oprócz prób na lalce treningowej) w celu sprawdzenia czy już umiesz to zrobić w sposób prawidłowy i bezpieczny dla siebie i dziecka.

Pamiętaj, że nie tylko zdrowe dzieci czerpią korzyści z noszenia, ale też te, które wymagają większej uwagi i opieki ze strony rodzica m.in. wcześniaki czy dzieci z zespołem Downa. Nie poddawaj się wątpliwościom, zapytaj!